Czarno-białe karty do stymulacji wzrokowej noworodków

Noworodki przynoszą przede wszystkim wiele radości! Pomiędzy ich słodkimi minkami, dźwiękami i wywróceniem świata do góry nogami – po prostu nie ma się dość :) Z pewnością zastanawiasz się, jak rozwija się Twój maluch, jakie rzeczy i w jaki sposób pochłania ze świata.

Jedną z tych zastanawiających rzeczy jest wzrok Twojego noworodka. Co dokładnie w ogóle może zobaczyć? Być może ciekawi Cię, co tak naprawdę widzi Twoje dziecko i jak możesz wspierać rozwój w tym obszarze?

 

Co widzą noworodki?

Po urodzeniu niemowlę jest bardzo wrażliwe na jasne światło. W ciągu kilku tygodni widzą jasne i ciemne tony, kontrasty i czarno – białe wzory. Noworodki są zwykle krótkowzroczne. Oznacza to, że nie mogą skupić się na przedmiotach oddalonych od nich o więcej niż 25 cm. Dlatego mają tendencję do patrzenia na bardzo bliskie przedmioty. Może się wydawać, że patrzą na ludzi wokół siebie, ale będą widzieć zamazane twarze.

 

Co to oznacza dla Ciebie?

Wzrok Twojego dziecka nie jest w pełni rozwinięty, ale rozwija się i istnieją pewne kolory i wzory, które są łatwiejsze do zobaczenia dla Twojego malucha. Korzystanie z kart kontrastowych dla niemowląt pozwoli Twojemu noworodkowi na pełen rozwój w tym obszarze.

Kiedy przygotowujesz się do użycia czarno-białych kart powinieneś dążyć do tego, aby czarno-białe fiszki znajdowały się w pobliżu twarzy dziecka. Wybór odległości zbliżonej do odległości między oczami dziecka a Twoją twarzą da najlepsze rezultaty.

W ciągu pierwszych 2-3 miesięcy oczy dziecka mogą nie współpracować i możesz zauważyć, że oczy krzyżują się lub rozbiegają. Jeśli jest to notoryczne, porozmawiaj z lekarzem. W wieku około 3 miesięcy powinno to się poprawić, a Twoje dziecko powinno być w stanie skupić się i śledzić przedmioty, a może już sięgać po przedmioty.

W wieku 5-6 miesięcy poprawi się widzenie kolorów i będzie w stanie rozpoznawać twarze (rodziców) w całym pokoju. W tym wieku poprawia się również percepcja głębi, a sięganie po przedmioty staje się łatwiejsze.

 

Dlaczego czarno-białe karty?

Być może zastanawiasz się, dlaczego czerń i biel są dobre dla dzieci? Co takiego jest w tym konkretnym zestawieniu kolorów, że jest ważną częścią rozwoju wzrokowego Twojego dziecka?

Czarno-białe karty z obrazkami zapewniają nie tylko zabawę, ale także zapewniają wiele okazji do obserwowania rozwoju wzroku dziecka i mogą pomóc od razu zauważyć, kiedy pojawiają się jakieś problemy. Kontrastowe karty stymulują rozwój nerwów wzrokowych noworodka. Kiedy poświęcisz trochę czasu na użycie czarno-białych fiszek i skupisz się na dostarczaniu noworodkowi tego typu bodźców wzrokowych, może to wytrenować jego wzrok.

Korzystanie z kart kontrastowych dla niemowląt uczy prawidłowej koordynacji i prawidłowego funkcjonowania mięśni oczu i mózgu!

 

Sprawdź 120 kart kontrastowych dostępnych na naszej stronie ! :) klik klik !!

 

Kiedy mogę zacząć pokazywać dziecku czarno-biały obraz?

Możesz zacząć używać czarno-białych fiszek, gdy tylko noworodek wróci do domu. Badania sugerują, że dzieci widzą te kolory tylko przez kilka pierwszych miesięcy po urodzeniu. Tak więc zapewnienie noworodkowi czarno-białych kart z obrazkami pozwala zmaksymalizować możliwości rozwoju wzroku malucha.

 

Szukasz sposobów na stymulację wzrokową dziecka w jego codziennym środowisku? Oto kilka świetnych pomysłów z wykorzystaniem naszych kart kontrastowych!

 

  1. Czarno – biała galeria w pokoju malucha.

Twoje nowo narodzone dziecko będzie ciągle poruszało oczami i obserwowało otaczający je świat. Możesz zapewnić mu coś produktywnego do oglądania, dodając te czarno-białe karty z obrazkami do jego pokoju.

Dodanie tych kart może poprawić rozwój wzroku Twojego dziecka, a jednocześnie stanowić odważny akcent w pokoju!

 

  1. Dodaj czarno-białą karuzelę do pokoju dziecięcego.

Wszędzie można znaleźć karuzele dla niemowląt, ale kiedy koncentrujesz się na rozwoju wzroku noworodka, najlepiej jest użyć karuzeli, która jest nie tylko ekscytująca i wciągająca dla Twojego dziecka, ale także jest czymś, co dziecko może zobaczyć! Możesz skorzystać z czarno-białych kart obrazkowych do pobrania, aby stworzyć taką karuzelę.

Wszystko czego potrzebujesz to małe kółko, trochę sznurka, dziurkacz i czarno-białe karty z obrazkami. Wystarczy powiesić karty z obrazkami na obręczy, aby stworzyć zabawną i ekscytującą karuzelę dla swojego dziecka.

 

  1. Pokazuj czarno-białe karty.

Wykorzystaj czas, kiedy dziecko nie śpi na swoją korzyść. Weź czarno-białe karty z obrazkami i umieść je w widocznym miejscu dla noworodka. Możesz rozłożyć te czarno-białe fiszki na podłodze podczas leżenia na brzuszku lub w dowolnym miejscu, w którym dziecko może przebywać w ciągu dnia.

 

  1. Graj czarno-białymi kartami.

Trzymaj talię czarno-białych kart z obrazkami w zasięgu ręki. Kiedy trzymasz swoje dziecko, możesz użyć tych kontrastowych kart dla niemowląt jako okazji do zabawy z maluchem. Trzymaj czarno-białe karty z obrazkami i obserwuj oczy swoich dzieci, gdy podążają za obrazkiem.

Ważnym kamieniem milowym, który zauważysz, jest odwrócenie główki przez dziecko. Możesz pomóc dziecku osiągnąć ten kamień milowy, bawiąc się tymi czarno-białymi fiszkami.

 

  1. Dodaj czarno-białe karty do książek.

Kiedy czytasz swojemu dziecku, możesz przykleić czarno-białą kartę z obrazkami do książki i patrzeć, jak Twoje dziecko jest zahipnotyzowane, jednocześnie słuchając czytanej historii.

 

  1. Umieść w samochodzie czarno-białe karty.

Możesz przykleić kilka z tych kart na tylnym siedzeniu. Pozwolenie dziecku na oglądanie tych czarno-białych kart może mieć uspokajający wpływ na malucha podczas jazdy.

 

  1. Pozwól dziecku odkrywać czarno-białą podłogę lub matę do leżenia na brzuszku.

Używanie czarno-białej maty do leżenia na brzuszku, to świetny sposób, aby Twoje dziecko skupiło się na kontrastowych kolorach. To idealna odległość od ich wzroku i świetne miejsce do zabawy.

 

  1. Przyklej do koszuli czarno-białe karty.

Kiedy trzymasz dziecko, możesz przykleić jedną z kart z obrazkami do swojej koszuli. Będzie to idealna odległość i pozwoli Twojemu dziecku rozwijać wzrok.

 

  1. Przyklej czarno-białe fiszki do zabawek dziecka.

Możesz przykleić czarno-białe fiszki na innych zabawkach, które ma Twoje dziecko, takich jak siłownia-mata podłogowa.

 

Życie z noworodkiem jest na równi ekscytujące jak i wyczerpujące, ale ważne jest, aby poświęcić czas na zapewnienie dziecku doświadczeń i zajęć, które pomogą w jego rozwoju. Używanie czarno-białych fiszek z noworodkiem to doskonały sposób, aby to zrobić.

 

Zobacz nasze kontrastowe karty do samodzielnego wydruku, które przydadzą się do wykorzystania wg naszych propozycji zabaw z noworodkiem

 KLIK KLIK WCHODZĘ :)